Boże Narodzenie: jakie trendy będą w tym roku?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Każdy z nas stara się poczuć jego ducha już na początku grudnia, wprowadzając do domu ozdoby, które rozweselą dość ponurą aurę. Jakie będą w tym roku świąteczne trendy?

Tegoroczne święta mogą wyglądać nieco inaczej niż dotychczas. Wszystko przez szalejącą pandemię COVID, która jak na razie nie odpuszcza i stawia pod znakiem zapytania organizację typowego Bożego Narodzenia. W miarę możliwość warto jednak zadbać o radosny klimat i skupić się na pozytywnych rzeczach. W końcu nic tak nie poprawia humoru jak światełka, mikołaje czy świąteczny klimat! Dowiedz się co będzie modne w tym roku!

1. Naturalne ozdoby

Od wielu lat wśród dekoracji świątecznych dominowały te wykonane z plastiku. Obecnie surowiec ten, jak mało który, przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety. Na szczęście rosnąca świadomość konsumentów sprawia, że chętniej wybierane są ozdoby z naturalnych surowców. Co więcej, dekoracje te są naprawdę piękne, autentyczne i pozbawione kiczu! Takie ozdoby wprowadzają do wnętrza naturę, spokój i harmonię, co sprzyja relaksowi oraz wypoczynkowi.

Dlatego postaw na świąteczny wieniec wykonany z żywej jodły, która już na początku grudnia wprowadzi do wnętrz przepiękny zapach lasu, a także ozdoby z ususzonych plastrów pomarańczy, cytryny czy szyszek. Ten czas warto poświęcić na wykonywanie ozdób z papieru razem z dziećmi. Dzięki temu spędzicie trochę czasu razem, zacieśnicie więzy rodzinne, a przy tym będziecie świetnie się bawić!

2. Kolorystyka

Podobnie jak ozdoby, tak i kolorystyka będzie w tym roku bardziej naturalna. Brak jaskrawych kolorów wprowadzi do wnętrza odrobinę spokoju i pozwoli skupić się na tym, co naprawdę ważne, czyli rodzinie.

Co oczywiste, w te święta nie zabraknie kolorów! Ich nieodłącznym elementem będą głębokie zielenie, soczysta czerwień, srebro czy złoto. Jednak warto postawić na minimalizm zarówno w liczbie dekoracji, jak i designie.

3. Vintage

W tym roku będą królowały ozdoby w wydaniu vintage! Dekoracje te możesz znaleźć u babci na strychu lub w sklepach ze starociami. Najczęściej dekoracje te to małe dzieła sztuki, zrobione i pomalowane własnoręcznie, dzięki czemu staną się wyjątkową ozdobą wnętrza. Co więcej, wykonane są najczęściej ze szkła, drewna czy porcelany, dlatego idealnie wpisują się w ekologiczny trend!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach bez użycia tradycyjnej wentylacji?
Jak zapewnić świeże powietrze w pomieszczeniach bez użycia tradycyjnej wentylacji?
Odkryj innowacyjne sposoby na zapewnienie świeżego powietrza w pomieszczeniach z pominięciem stosowania tradycyjnej wentylacji. Zastosuj proekologiczne i zdrowe dla mieszkańców rozwiązania!
Jak wybrać narzędzia ogrodnicze przeznaczone do pielęgnacji Twojego ogrodu?
Jak wybrać narzędzia ogrodnicze przeznaczone do pielęgnacji Twojego ogrodu?
Wybór odpowiednich narzędzi ogrodniczych może znacznie ułatwić pracę w twoim zielonym raju. Dowiedz się, jakie sprzęty sprawdzą się w różnych sytuacjach i jakie są ich kluczowe cechy.
Jak wybrać idealne oświetlenie do swojego domu?
Jak wybrać idealne oświetlenie do swojego domu?
Odkryj kluczowe kroki do wyboru idealnego oświetlenia w domu, aby stworzyć przytulną atmosferę. Dowiedz się, jak różne rodzaje lamp i żarówek mogą wpływać na Twój komfort oraz stylistykę wnętrz.
Ostatnie wpisy
Polecamy