Minimalizm i wyraziste detale – aranżacje wnętrz

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalizm zagościł w tegorocznych trendach na dobre. Zasada “mniej znaczy więcej” obowiązuje we wnętrzach, w szafie i podczas zakupów. Powoli uczymy się tego, że nagromadzone rzeczy zabierają nam przestrzeń, którą dziś jeszcze bardziej doceniamy.

Pojęcie minimalizmu

Sztuka, minimalistycznego urządzania wnętrz, towarzyszy trendom od dawna. Jednak architektura dynamicznie się zmienia i na nowo interpretuje dotychczasowe style. Cechy tego stylu wyrażają zdecydowaną wolność od nadmiaru rzeczy, stawiając przy tym na stonowane neutralne kolory jak biel, czerń, beże, brązy i cały wachlarz odcieni szarości. Charakterystyczne dla minimalizmu są chłodne odcienie, które optycznie powiększają przestrzeń. Zasada ta obejmuje wszystkie elementy wykończeniowe: ściany, podłogi, drzwi, meble i dekoracje. To harmonia i porządek, który sprzyja relaksowi i odprężeniu. W takim wnętrzu, dekoracje nie rozpraszają, wręcz przeciwnie! Pozwalają na skupienie i koncentrację.

Czym jest minimalizm dzisiaj?

Tegoroczne trendy wnętrzarskie bardzo mocno nawiązują do minimalizmu. Czym charakteryzuje się dzisiejszy minimalizm? Przede wszystkim zakłada ekologiczne podejście do życia. Zasada zero waste przenika propozycje projektantów i designerów. Jednak ten styl nie jest pozbawiony detali, które nadają charakter całej aranżacji. Dzisiaj minimalizm to neutralne tło do zdecydowanych i mocnych akcentów.

>> Zobacz też: Nowe trendy wnętrzarskie na 2021. Co nas czeka w tym roku?

Obecnie spędzamy w domu znacznie więcej czasu, dlatego ten styl przenika do form i materiałów. To meble, które troszczą się o naszą wygodę i komfort oraz zdecydowanie mniej dekoracji, które wymagają uporządkowania i zajmują przestrzeń. Dziś chętniej pozbywamy się rzeczy, z których nie korzystamy na rzecz zorganizowania przytulnego  miejsca dla wszystkich domowników. Pojawiają się przytulne, wręcz pluszowe meble, zanurzone w drewno. Półki z książkami, które zastąpiły zbędne detale. Świece i minimalistyczne lampiony tworzące nastrój. Jednym słowem mamy do czynienia z minimalizmem, który jest miękki w dotyku, ale dobrze wykonany i trwały.

minimalistyczny salon
Photo by wirestock from Freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ocieplanie pianką poliuretanową – co zyskujesz jeśli zastosujesz tę technologię?
Ocieplanie pianką poliuretanową – co zyskujesz jeśli zastosujesz tę technologię?
Wykorzystanie pianki poliuretanowej jako materiału izolacyjnego pozwala osiągnąć znaczne zyski zarówno w kwestiach ekonomicznych, jak i ekologicznych.
Czy rośliny doniczkowe mogą służyć jako dekoracje wnętrz?
Czy rośliny doniczkowe mogą służyć jako dekoracje wnętrz?
Odkryj nowe możliwości wykorzystania roślin doniczkowych do ozdabiania wnętrz. Dowiedz się, jak wybrać i pielęgnować rośliny, aby służyły jako efektowne dekoracje.
Czy zlewozmywaki granitowe stanowią najlepszy wybór, pod kątem wyposażenia naszej kuchni?
Czy zlewozmywaki granitowe stanowią najlepszy wybór, pod kątem wyposażenia naszej kuchni?
Dowiedz się, czy wybór zlewozmywaka granitowego jest korzystny dla twojej kuchni. Poruszamy tematy jak design, długowieczność oraz łatwość czyszczenia tych popularnych elementów.
Ostatnie wpisy
Polecamy